Infraštruktúrne riešenia

Ukážeme Vám ako s pomocou našich Infraštruktúrnych riešení zlepšíte spôsob fungovania IT, aby bolo výkonné a prospešné.

Sieťová infraštruktúra

Základom pre samotné fungovanie všetkých informačných technológii stojí a padá na kvalitne vybudovanej sieťovej infraštruktúry. Nepodceňujte ani vy tento dôležitý element a nechajte si odborne poradiť ako správne vybudovať kvalitnú dátovú sieť pre vašu spoločnosť. Vzájomná závislosť aktívnych prvkov sieťovej infraštruktúry ako sú počítače, servery, telefóny a podobne so štruktúrovanou kabelážou, ktorá tvorí základ, teda pasívny prvok infraštruktúry, tvoria kompletnú sieťovú infraštruktúru. Jej kvalita akou bola v minulosti vybudovaná, môže v budúcnosti rozhodnúť o prípadnom úspechu a ďalšom rozvoji tej ktorej spoločnosti.

Serverová infraštruktúra

Uložené dáta a informácie sú častokrát to najcennejšie čo každá spoločnosť má. Niet divu, že častým rozhodnutím majiteľov spoločnosti je ukladať dôverné interné informácie na vlastných firemných serverov. Nie nadarmo sa preto servery v spoločnosti prezývajú aj srdcom každej IT infraštruktúry. Pre všetkých tých, ktorí sa z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje ponuka prenájmu virtuálnych serverov obráťte sa na nás. Naše skúsenosti v oblasti serverovej infraštruktúry nám umožňujú navrhovať tie najlepšie riešenia s dôrazom na vaše potreby, minimalizáciu nákladov pre vybudovanie, zabezpečenie dostatočnej ochrany a výkonu serverovej infraštruktúry.

SAN a NAS infraštruktúra

Snahou každej spoločnosti je v prvom rade bezpečne ukladať svoje dáta. V prípade straty týchto dát sa môže podnik dostať do neľahkej situácii, kedy je nútení vynaložiť nie malé finančné prostriedky pre ich obnovu v prípade ak je to ešte možné. SAN (Storage Area Network) je vynikajúcim riešením pre veľké organizácie, v ktorých neustále rastie objem nových dát, ktoré si vyžadujú efektívnejšie ukladanie. Vysoká dostupnosť a rýchlo obnova dát pri poruche z nich robia ideálne riešenie. NAS (Network Attached Storage), ktoré vhodné predovšetkým pre menšie firmy a domácich užívateľov. Vďaka tomuto riešeniu je možné pristupovať k dátam z viacerých počítačov zároveň a mať všetky dáta chránené na jednom mieste.

Virtualizácia

Umožňuje súvislý beh viacerých operačných systémov na jednom spoločnom hardveri. Inštaláciou Hypervisora do hostiteľského počítača ako aplikácie, je následne môžné inštalovať viacero operačných systémov do jedného počítača. Vďaka tomuto deleniu hardvérových prostredkov medzi viacero OS súčasne, dochádza v prvom rade k značnej úspore prevádzkových nákladov. V dnešnej dobe, kedy sú financie najcitlivejšou tému, je toto najlepšie riešenie aj pre vašu spoločnosť. Ďalšou výhodou je, že v budúcnoti umožňuje jednoduchšiu mobilitu operačného systému na iné fyzické zariadenie bez nutnosti akýchkoľvek dodatočných zmien.

Zjednotená komunikácia UC

Veľmi dobre rozumieme potrebe zastihnúť tú správnu osobu vtedy, keď ju najviac potrebujeme. Unifikovaná komunikácia sa stará o tom, aby bolo možné kontaktovať konkrétnu osobu nielen prostredníctvom jeho telefónu, ale taktiež prostredníctvom e-mailu, sms a iných druhov komunikačných kanálov. Ak chcete byť úspešný a želáte si aby sa vášmu podnikaniu darilo, musíte byť v neustálom kontakte s okolitým svetom. Dobre rozumieme aj potrebe vášho súkromia. Prostredníctvom UC si dokážete usmerniť svoje kontakty a dôležité hovory na vhodnejšiu dobu, tak aby vás nevyrušovali v prípade ak to nie je vhodné. Vďaka tomuto sa vám už nemôže stať, že budete rušený počas pracovného nasadenia, dôležitého rokovania a pod.

Návrh a implementácia DR

Zabezpečte sa aj vy v prípade budúcich nepredvídateľných udalostí so systémom DR (Disaster Recovery) a ochráňte vaše dáta maximálnym možným spôsobom. Náhoda striehne za každým rohom a vy si nemôžete byť nikdy istý, či sú vaše dáta naozaj v bezpečí. Je dobré počítať s nečakaným a pripraviť sa na všetko dopredu. Pomôžeme vám pri návrhu a následnej implementácii DR riešenie do vašej firmy. S riešením od nás sa už nebudete musieť obávať o vaše údaje v prípade akejkoľvek nehody. Vaše údaje ostanú v bezpečí za každých okolností. Ponúkneme vám prvotriednu podporu a vysokú odbornosť v prípade ak sa rozhodnete pre našu pomoc pri plánovaní.